Terma Bania

Terma Bania

Białka Tatrzańska
35 złmin. za osobę
 • NAJLEPSZA OFERTA CENOWA DO TERMY BANIA! Sprawdź Bilet Popołudniowy i ciesz się zimą jeszcze bardziej!  Szczegóły TUTAJ 

  Kompleks Terma Bania tworzą baseny rekreacyjne wewnętrzne i zewnętrzne, napełnione wodą termalną o temperaturze 34 - 38°C. Woda wykorzystywana w Termie Bania pozyskiwana jest z głębokości 2500 metrów, a jej początkowa temperatura to 72°C. Do basenów trafia po oddaniu części energii cieplnej, zachowując przy tym cenne mikroelementy.

  Baseny Termy Bania napełniono woda mineralną, w której skład wchodzą: siarczki, krzemionka, potas, wapń, magnez i żelazo, a podwyższona temperatura i lekko kwaśny odczyn ułatwiają wchłanianie przez organizm tych cennych substancji. Kąpiele w wodzie termalnej: obniżają poziom stresu, ułatwiają relaksację i przywracają równowagę psychofizyczną, poprawiają ciśnienie i przemianę materii, wspomagają proces odchudzania, eliminują bóle głowy o bezsenność, przyspieszają rekonwalescencje, eliminują schorzenia i niedoskonałości skóry, wyraźnie poprawiając jej wygląd.

  Komponując ofertę Termy Bania szczególnie dużo uwagi poświęcono najmłodszym, dlatego też rodzinom z dziećmi dedykowano jedną z części obiektu – Strefę Zabawy. Jest to miejsce stworzone z myślą o najmłodszych, przez co niemal wszystkie atrakcje podporządkowano ich potrzebom. Wewnętrzne i zewnętrzne baseny napełniono wodą termalną, dzięki temu nawet w najsroższą zimę korzystanie z basenów zewnętrznych to sama przyjemność. Obowiązkowym punktem Strefy Zabawy są całoroczne zjeżdżalnie: kręta Anaconda, superszybka zjeżdzalnia Turbo, Pontonowa - na której rodzice mogą szaleć wspólnie ze swoimi pociechami oraz najłagodniejsza, dla najmłodszych - Rodzinna. Wszystkie o łącznej długości ponad 300 metrów.

  Baseny wyposażono w atrakcje wodne, które ucieszą zarówno dzieci jak i rodziców. W nieckach Strefy Zabawy umiejscowiono m.in.: karuzele wodne, armatki i kaskady, basen ze sztuczną falą, grotę z gejzerem, wodospad, ławeczki do masażu bocznego i dennego, rwącą rzekę gejzery. W strefie znajdują się również wanny jaccuzi. Niekończąca się zabawa czeka na najmłodsze dzieci w specjalnie dedykowanych strefach: wewnętrznym wodnym placu zabaw na antresoli, który wyposażono m.in w zjeżdżalnię, wodnego węża i magiczne wysepki oraz w Termusiowym brodziku z kaskadami wodnymi, samo napełniającymi się wiadereczkami i jeżem wodnym.

  Kolejną częścią Termy Bania jest Strefa Relaksu. Jest to miejsce dla osób szukających odprężenia i ciszy, które pragną wypocząć w wyjątkowym, górskim otoczeniu, z widokiem na przepiękną panoramę Tatr Wysokich i Bielskich. W tej strefie do użytku Gości oddano 2 baseny wewnętrzne, mające swoją kontynuację na zewnątrz. Istotą Strefy Relaksu jest szeroki wachlarz urządzeń do masażu wodnego: gejzery denne, stacje masażu dennego i bocznego, armatki i kaskady wodne, leżanki wodno-powietrzne, bicze wodne, przeciwprądy, jacuzzi. Na całej długości linii brzegowej basenu wewnętrznego i zewnętrznego zrelaksują leżanki do masażu podwodnego oraz gejzery. Na terenie strefy zlokalizowano również restaurację a’la carte, coctail bar oraz sezonowy bar zewnętrzny. Zielona strefa kąpieli słonecznych, która rozciąga się wokół basenów zewnętrznych to ponad 200 wygodnych leżaków.

  Ostatnią strefą jest Saunarium - miejsce, gdzie filozofia saunowania  łączy się z głęboką relaksacją i wyciszeniem. W saunach Termy Bania odzyskasz wewnętrzną harmonię i zbudujesz odporność. Skorzystaj z seansów i nocy saunowych - wyjątkowych wydarzeń przygotowanych i realizowanych z myślą o pełnym wykorzystaniu dobrodziejstw, jakie oferuje sauna.

  Na powierzchni ponad 1000 m2 usytuowano niemal wszystkie dostępne dzisiaj warianty saunowania:

  - Saunę Fińską o temp. do 100°C i wilgotności do 20%

  - Łaźnię Parową o temp. do 45°C i wilgotności do 100%

  - Grotę Kamienną o temp. do 50°C i wilgotności do 45%

  - Saunę Starą Góralską o temp. do 60°C i wilgotności do 35%

  - Ruską Banię o temp. do 65°C i wilgotności do 60%

  W tej strefie znajdują się również:

  - basen z wodą chłodzącą do pływania o temp. do 24°C

  - tężnia solankowa, pokój relaksu z koloroterapią, basen relaksacyjny, basen z masażem stóp, beczka do schładzania

  - drink bar

  - strefa kąpieli słonecznych

   

  Niewątpliwie jedną z największych atrakcji są Rytuały Saunowe, które odbywają się zgodnie z wyznaczonym harmonogramem, przez 7 dni w tygodniu.

  • Otwarte Pon-Pt09:00 - 22:00
  • Otwarte Sob09:00 - 22:00
  Ceny:
  Męzczyzna: 45
  Kobieta: 45
  Dzieci: 35
 • 0/5ocena
  Ogólne 0 z 5
  Polecane przez gości 0%

  Średnie oceny

  Obsługa gastronomii
  Czystość
  Jakość pokoju
  Jakość wyżywienia
  Przyjazny dla rodzin
  Wart swojej ceny

  Dodaj swoją opinię

  Musisz być zalogowany aby zamieścić opinie.

Posiadasz hotel?

Dodaj swoją ofertę

Dodaj ofertę

Lokalizacja

Pogoda w obszarze

Wtorek. Marzec 19, 2019
4.7° Noc: -1.8°
 • 4.1° -2.9°
 • 10.2° -1.7°
 • 12.2° 4.8°
 • 15.3° 2.3°
 • 13.3° 3.7°
 • 7.3°

źródło: yr.no  

Wyrażam zgodę

Wyrażam zgodę na stosowanie przez TATRYSKI Plików Cookies. Zasady stosowania przez nas Plików Cookies znajdziesz w Polityce prywatności.