TATRY SUPER SKI

  • w Bachledova SKI, Bania Ski & Fun, Czorsztyn-Ski, GRAPASKI - Czarna Góra, Jurgów SKI, Kaniówka, Kotelnica Białczańska, Koziniec SKI Czarna Góra, Palenica - Szczawnica PKL
13 november 2018

TATRY SUPER SKI
14 stacji, 10 miejscowości w dwóch krajach i 1 superskipass
Podhale to mekka polskich sportów zimowych. Rosnąca liczba tras i atrakcji rokrocznie przyciągają tysiące gości z Polski i ze świata. Nadchodzący sezon to zapowiedź rewolucji.
Powstaje Tatry Super Ski - wspólny skipass 14 ośrodków, łączące całe Podhale w jeden wielki ośrodek narciarski. To nowa era zimowej turystyki w regionie. Uroczyste podpisanie umowy między stacjami odbędzie się 15 listopada o godz. 12.00 w hotelu Grand Stasinda w Bukowinie Tatrzańskiej, Karpęciny 5a.

Gdy w 1894 roku Stanisław Barabasz zjeżdżał na nartach z Czarnego Stawu Gąsienicowego na pewno nie przypuszczał, że ponad 100 lat później całe Podhale „nartami będzie stało”. Sporty zimowe rozkochały w sobie miliony zwolenników, a Podtatrze stało się wymarzonym miejscem do ich uprawiania. Stoki o zróżnicowanej skali trudności, profesjonalnie przygotowane trasy, zapierające dech w piersi widoki i mnóstwo atrakcji apres ski zyskały swoich miłośników. Dotychczas jednak Podhale było zbiorem niezależnych gmin i ośrodków. Zwiedzając je, narciarze i snowboardziści musieli zapoznać się z warunkami poszczególnych kolei i wyciągów, a także zaopatrzyć się w bilety i skipassy właściwe dla danego miejsca. Z tego powodu większość gości wybierała jeden ośrodek, stawiając wygodę ponad możliwość poznania pięknego, narciarskiego Podhala. Dzięki Tatry Super Ski znikną wszelkie niewygody, bo już od najbliższego sezonu, aby poznać 14 różnych ośrodków wystarczy jeden super-skipass w kieszeni na stok!

- Jesteśmy dumni z porozumienia, które udało nam się osiągnąć. Jego wypracowanie było wielkim wyzwaniem, które podjęliśmy z poczucia odpowiedzialności za rozwój polskiego narciarstwa rekreacyjnego. Dzięki Tatry Super Ski wchodzimy na ścieżkę szerszej współpracy i rozwoju, promując i oddziaływując na cały nasz region – mówi Roman Krupa, jeden z koordynatorów projektu, Prezes Zarządu sp. Góral Skipass sp. z o.o.

Wspólny skipass to pierwszy krok do stworzenia skonsolidowanej oferty regionu Podhala. Plan dalszego rozwoju projektu zakłada dołączenie kolejnych stacji, usprawnienie komunikacji pomiędzy ośrodkami oraz poszerzanie współpracy pomiędzy partnerami komercyjnymi i samorządem.
Stacje Tatry Super Ski:
Bachledka Ski and Sun (Ździar, Słowacja)
Bania Ski & Fun (Białka Tatrzańska)
Czorsztyn Ski (Kluszkowce)
GrapaSki (Czarna Góra)
Jurgów Ski (Jurgów)
Kaniówka (Białka Tatrzańska)
Kotelnica Białczańska (Białka Tatrzańska)
Koziniec Ski (Czarna Góra)
Harenda (Zakopane)
Polana Szymoszkowa (Zakopane)
Stacja narciarska Suche (Suche)
Witów Ski (Witów)
PKL Palenica
PKL Mosorny Groń
Skipass Tatry Super Ski będzie można kupić w nadchodzącym sezonie narciarskim we wszystkich 14 stacjach oraz online na stronie tatrysuperski.pl.