Nowe inwestycje na Kozińcu w Czarnej Górze!

  • w Koziniec SKI Czarna Góra
16 october 2017

Zima zbliża się wielkimi krokami, to też podhalańskie ośrodki narciarskie już pełną parą rozpoczęły przygotowania do kolejnego sezonu. W obiektach należących do programu wspólnego skipassu TatrySki z każdym rokiem powstają nowe inwestycje, aby uatrakcyjnić szusowanie na tamtejszych trasach.

Wraz z początkiem sezonu zimowego 2017/2018 w Stacji Narciarskiej Koziniec – Czarna Góra działał będzie 100-metrowy przenośnik taśmowy, który z pewnością ułatwi pierwsze wyjazdy na nartach oraz desce zarówno dzieciom jak i dorosłym. Nowopowstały przenośnik taśmowy liczy 100 metrów długości i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących już dwóch wyciągów orczykowych, jednego wyciągu zaczepowego oraz głównej atrakcji stacji – 650-metrowej kolei krzesełkowej.

Tej jesieni zakończyła się również druga inwestycja – nowa asfaltowa droga dojazdowa do stacji. Jest ona oświetlona a wzdłuż niej zostały wykonane chodniki. Od tej pory dotarcie zimą do ośrodka będzie zatem samą przyjemnością i miłą odmianą od zatłoczonych sąsiadujących tras.

Stoki na zboczach Kozińca są wyjątkowo pięknie usytuowane. Dzięki południowo-zachodniej ekspozycji można z nich podziwiać całą panoramę Tatr. Nowe inwestycje z pewnością przyczynią się do zwiększenia ruchu turystycznego w tej okolicy, ale Koziniec wciąż pozostanie rodzinną stacją, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.