JOY RIDE FEST

26 may 2017

W ostatni weekend maja Kluszkowce zamienią się w prawdziwą wioskę miłośników dwóch kółek. JOY RIDE BIKE FESTIWAL odbędzie się 26-28.05.2017. Szczegóły pod czytaj więcej.

Czym jest Joy Ride BIKE Festival? Zawody w 8 dyscyplinach rowerowych, wieczorne premiery filmowe , gigantyczne targi sportowe, wycieczka na e-bikach i niesamowite okoliczności przyrody – to właśnie Joy Ride BIKE Festival! Od 26-28 maja wulkaniczna góra Wdżar w Kluszkowcach przywita amatorów i profesjonalistów, którzy będą się zmagać w różnych dyscyplinach rowerowych – od szybkiego zjazdu po podniebne ewolucje. Widzowie natomiast, oprócz podziwiania wyczynów startujących będą mieli okazje zwiedzić namioty czołowych firm rowerowych, zobaczyć najlepsze filmy sportowe oraz testować topowe modele rowerów.

 

 

ROZGRYWANE DYSCYPLINY W ramach festiwalu ponad tysiąc rowerzystów zmierzy się w następujących konkurencjach:
– Downhill – szybkie zjazdy trasą wypełnioną ostrymi zakrętami i skoczniami
– Enduro – zjazdy rowerowe połączone z elementami ciężkich podjazdów
– Flybag – powietrze ewolucje przy miękkim lądowaniu na gigantyczną poduszkę pneumatyczną
– Bikes Pumptrack – wyścigi na wyboistym torze modułowym skonstruowanym przez ekipę BTProject. Zawodnik pokonując tor nie może pedałować  musi użyć siły grawitacji
– Dual Slalom – pojedynki na czas dwóch zawodników na równoległym torze
– Maraton – kilkunastokilometrowy wyścig setek rowerzystów
– Kids Race – konkurencja dla najmłodszych, którzy na prostym torze zasmakują adrenaliny zawodów
– Whip Contest – Wisienką na festiwalowym torcie będzie niezwykle widowiskowy Whip Contest, czyli konkurencja, w której zawodnik wyskakuje ze skoczni i lecąc kilkanaście metrów przekrzywia rower o 90 stopni do kierunku lotu, po czym ponownie wraca do pozycji wyjściowej żeby wylądować.

TARGI ROWEROWE Przez trzy dni na terenie festiwalu pojawi się ponad 40 wystawców! W ramach targów, odbędą się prezentacje najnowszego sprzętu oraz testy rowerów.

WIECZORNE PREMIERY FILMOWE W piątkowy i sobotni wieczór na środku góry Wdżar pojawi się ekran mobilny prosto od firmy. W otoczeniu lasu, palącego się ogniska i gwiazd zostaną wyemitowane najbardziej klimatyczne rowerowe produkcje minionych lat.